top of page
001.fw.png

м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 24; корпус № 4; кабінети 117, 119

(0472) 31-72-94
psy.cdu.edu@i.ua

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
time_table_edited_edited.jpg
DSC08083.JPG

Чим пам’ятна дата 14 лютого? Більшість на це питання дадуть одностайну відповідь: «Та це ж День святого Валентина, День закоханих!». Це так, але саме сьогодні є ще дві не менш (а точніше більш) важливі свята, й вони пов’язані з її високошляхетністю Книгою: Міжнародний день книгодарування і День любителів бібліотек.

 

Святкового дня 14 лютого в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького було особливо людно. Адже напередодні стартувала ініційована студентською радою університету благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу».

 

На участь у ній відгукнулися студенти, науково-педагогічні працівники, директори навчально-наукових інститутів, проректори, письменники. Дарувальну акцію відкрив ректор університету Олександр Черевко, який акцентував увагу на великому значенні книги й бібліотек у сучасному суспільстві, базованому на знаннях
 

Більше на сайті ЧНУ

photo_2025-02-06_18-56-17.jpg

Організаційні засідання осередків Асоціації випускників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулися в навчально-наукових інститутах і на факультетах.

 

Асоціація випускників психологічного факультету провела першу зустріч в ННЦ ментального здоров’я ЧНУ. У ході спілкування випускники різних років ближче познайомилися, обмінялися досвідом роботи та поділилися ідеями для подальшої співпраці. Важливою подією стало обрання голови ради Асоціації випускників. Нею стала Наталія Гавриш.

 

Також було затверджено положення Асоціації випускників та склад Ради Асоціації як керівного органу, який координуватиме діяльність спільноти.

Читати детальніше

photo_2025-02-12_12-24-10.jpg

В Україні триває війна, а отже нашим захисникам потрібна допомога тилу. Тому колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького продовжує збори коштів, щоб допомагати нашим студентам і випускникам, які боронять Україну.

Так, працівники ЧНУ допомогли зібрати кошти для підрозділу, де служить чоловік Ольги Атамась, викладачки ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я. Військові збирали 200 тисяч гривень на автомобіль. 76184 гривні передала університетська спільнота. 

Читати детальніше

10.jpg

Офіційна дата заснування Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відповідно до архівних довідок — 6 лютого 1921 року.

Сьогодні Черкаському національному — 104 роки. Це вагомий термін діяльності для закладу вищої освіти.

У пам’ятний день ректор Олександр Черевко вітає університетську спільноту:

— «Без Черкаського інституту на просторі від Києва до Катеринослава не було б вищої школи», — писав у листі до наркома освіти перший керівник закладу Іван Звінський.

У 1921 році у першому вищому навчальному закладі в Черкасах було 3 відділення: природниче, історико-філологічне і фізико-математичне, працювали 3 приват-доценти та 8 викладачів, навчалося станом на 17 червня того ж року 95 студентів.
 

Читати детальніше

14562.jpg

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького запрошує випускників на один день поринути у незабутні роки юності, поностальгувати, вдатися до цінних спогадів, що збереглися у пам'яті крізь десятиліття.

Сьогодні, 6 лютого, у день заснування університету, відбудуться  організаційні засідання осередків Асоціації в навчально-наукових інститутах і на факультетах.
 

Рішенням вченої ради від 27 січня 2025 року було затверджено положення про Асоціацію випускників Черкаського національного.

Щоб долучитися до Асоціації заповнюйте анкету за посиланням

14538.jpg

Лютий став місяцем агресії росії проти України. 20 лютого 2014 року розпочалася анексія Криму, а 24 лютого 2022 року — повномасштабне вторгнення росії в Україну.

З 2014 року Україна протистоїть російській агресії, яка з 2022 року набула характеру повномасштабної війни. Наші випускники, працівники й студенти, а також їхні рідні захищають Україну на фронті. Маємо десятки звернень із проханням про допомогу.

Колектив університету вважає пріоритетом у своїй роботі допомогу захисникам. Понад чотири мільйони триста тисяч гривень за ці три роки вдалося зібрати й спрямувати на потреби армії.


До 24 лютого 2025 року студрада ЧНУ ініціює збір «24 гривні на перемогу».

Символічним стартом акції вважаємо 1 лютого.

Гроші можна перерахувати на благодійний рахунок університету

5375411209139653 або за посиланням:

 

send.monobank.ua/jar/9DLqvoUF8t

Можна також передати студрадам підрозділів університету.

Запрошуємо всіх небайдужих долучатися! Кожна копійка важлива, а маленькі донати роблять великі справи! Підтримаймо тих, завдяки кому ми живемо і працюємо в умовах війни з жорстоким і ненависним ворогом. Ми сильні, поки боремося разом!

14548.png

Пропонуємо вашій увазі відеоспогад про випуск магістрів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Дипломи отримали 697 студентів.

А ЧНУ на згадку про студентські роки дарує відео. Підготували його студенти кафедри журналістики, реклами та PR-технологій — «Студентське телебачення», спільно з відділом інформації та зв’язків з громадськістю.

 

Дивіться та згадуйте навчання в ЧНУ!

DSC07117.JPG

Кафедра журналістики, реклами та PR-технологій та ННЦ ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 30 січня провели спільне засідання. 

 

Колектив кафедри на чолі із завідувачкою Тетяною Бондаренко пропрацювали разом із психологинею, директоркою Навчально-наукового центру ментального здоров’я Юлією Сіденко основні виклики, що стосуються ментального здоров’я та які постають перед освітянами в професійній сфері. Розібрали нові психологічні поняття, які допоможуть гармоніювати особисте життя, убезпечитися  від емоційного вигорання в професії.

 

Говорили про  те, чим відрізняється екологічна маніпуляція від неекологічної, про особисті кордони, які помилки називають когнітивними, чим вони небезпечні та як потрібно говорити з людиною, щоб обійти когнітивну помилку.

Читати детальніше

DSC06957.JPG

Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювала перегляд фільму «Крути 1918».

Усі охочі подивитися цю картину зібралися 29 січня в студентському просторі — ЧНУ-хабі.
 

14537.jpg

Навчально-науковий центр ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціював дослідження психоемоційного стану професорсько-викладацького складу.

 

Мета дослідження – створити комфортні умови для роботи та сприяти емоційному благополуччю працівників університету.

Фахівці центру визначатимуть рівень тривожності, агресивності, фрустрації та інші важливі психологічні показники. Це допоможе скласти детальну картину психологічного клімату в колективі.

 

Усі викладачі отримають на корпоративну пошту анонімні опитувальники. Отримані дані будуть оброблені з дотриманням повної конфіденційності й використані для розробки програм підтримки ментального здоров’я.

 

Читати детальніше

broshura-nova-1-3.jpg

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» розробили електронний довідник «Маршрути послуг з ментального здоров’я».

Цей інструмент покликаний полегшити пошук необхідної допомоги у сфері психічного здоров’я в різних регіонах України.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та його підрозділ ННЦ ментального здоров’я увійшли до посібника як надавачі освітніх послуг в Черкаській територіальній громаді.


Проєкт уже представили в Києві, а також у громадах Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Хмельницької та інших областей.


Читати детальніше

DSC01115.JPG

Відкриття виставки для підтримки психологічної рівноваги відвідали проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло, декан психологічного факультету Олена Куліш та директорка ННЦ ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юлія Сіденко.

Серед гостей заходу були перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль, представники міської влади, науковці та педагоги.

Експозицію облаштовано у Черкаському державному технологічному університеті. Мета виставки — сприяти зміцненню внутрішньої рівноваги, розвитку стійкості та освоєнню дієвих інструментів турботи про себе.

 

Читати детальніше

473246616_9161933023874460_5812620914762578666_n.jpg

Проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк та директорка ННЦ ментального здоров’я Юлія Сіденко взяли участь у десятому відкритому засіданні робочої групи з питань ментального здоров'я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення під головуванням першого заступника голови Черкаської ОДА Наталії Кравченко.

Ювілейне засідання присвятили підсумкам реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської на Черкащині за 2024 рік та перспективам на 2025 рік. У ході засідання також презентували роботу новоствореного Центру ментального здоров'я. Відкрили захід театральний колектив «Інсайт», учні Леськівського ліцею, з психологічною виставою «Повернення Героя».
 

 

Читати детальніше

vct.png

У відповідь на виклики сучасності та з метою подальшого розвитку цифрової екосистеми університету, керівництво Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювало важливе структурне перетворення.

З метою зосередження на цифровій трансформації як одному з ключових напрямків розвитку університету, було прийнято рішення про реорганізацію Навчально-наукового центру цифрового розвитку та якості освіти (ННЦ ЦРЯО). Відтепер він функціонує як Відділ цифрової трансформації (ВЦТ). Це рішення дозволить більш ефективно координувати всі процеси, пов’язані з впровадженням цифрових технологій в освітній та управлінський процес університету.

 

Читати детальніше

14433.jpg

Подяку від Головного управління психологічної підтримки персоналу Збройних сил України отримали викладачі та випускники психологічного факультету, які об'єдналися у Громадську організацію.

 

До ГО «Регіональний психологічний кризовий центр» входять: доцентки Людмила Бондаревська, Тетяна Горобець, випускники факультету, психологи Наталія Мисан, Наталія Гурець, Богдан Губа, Лілія Романова.

 

Подяка оголошена за надану психологічну підтримку, допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам, яка здійснюється протягом трьох років.
 

14428.jpg

Завданням сучасного закладу вищої освіти є також створення необхідних умов, які сприятимуть розвитку культури піклування про психічне здоров’я.

У центрі політики надання освітніх послуг нашого університету завжди перебувала особистість. Мова йде не лише про здобувачів вищої освіти, але й про викладачів та співробітників. Одним зі здобутків Черкаського національного університету стало відкриття Навчально-наукового центру ментального здоров’я. Створення ННЦ ментального здоров’я відображає традицію ЧНУ, яка полягає у піклуванні про всебічний розвиток та комфорт студентів, професорсько-викладацького колективу та співробітників.

Центр ментального здоров’я активно бере участь у проєктах у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Співпрацює з Черкаською ОВА та регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторією Шепіль.

 

Читати детальніше

2.jpg

У Черкаському національному творчий проєкт «Суботні мистецькі вечори "Student’s art autumn"

Запрошуємо на вечір інструментальної музики «Мелодії перемоги», який відбудеться 28 вересня о 16:00 на університетській площі 1-го корпусу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

 

Під час заходу буде проводитися збір коштів для підтримки студента 3-го курсу ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Євгена Незамая.

 

Чекаємо на вас!

OSNOVNA.jpg

Навчально-науковий центр ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провів для першокурсників психологічний лекторій.

Зустрічі були організовані з метою підвищення психологічної грамотності студентів та знайомства аудиторії із можливостями у межах діяльності Центру ментального здоров’я.

Протягом восьми зустрічей з 9 до 19 вересня директорка ННЦ ментального здоров’я Юлія Сіденко ділилася з молоддю практичними порадами щодо подолання стресу, розвитку стресостійкості та літературою, яка може підтримати на шляху подолання труднощів. Участь у заходах взяли студенти всіх інститутів та факультетів університету, що дозволило охопити широку аудиторію та забезпечити індивідуальний підхід до особливостей кожної спеціальності.

 

Читати детальніше

2.jpg

Стартує творчий проєкт «Суботні мистецькі вечори "Student’s art autumn"» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який цього року реалізується спільно з Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Ініціювали й реалізують проєкт учасники «Фабрики музичного мистецтва "Voices"» разом із художньою керівницею Яною Боровик, начальницею відділу виховної  роботи Анною Прокопчук.

Основна ідея — об’єднання талановитої молоді закладів освіти та мистецьких заходів задля популяризації національно-патріотичної ідеї, можливість прояву емоцій і переживань в часи війни через багатогранні напрямки мистецтва та підтримка української армії.

Програма розрахована на вересень — жовтень 2024 року:

  • 14.09.2024 Вечір естрадно-патріотичної пісні «Голос життя» 

  • 20.09.2024 Вечір авторської творчості «Я тут». «Я Україна»

  • 28.09.2024 Вечір інструментальної музики «Мелодії перемоги»

  • 05.10.2024 Вечір акустичної cover музики «Пісня — душа»

 

Читати детальніше

13761.jpg

Вступники мають шанс реалізувати своє право на навчання та вступити до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького під час другої хвилі вступу.

Вступ на бакалаврат (додаткова сесія)

Подача електронних заяв за наявності результатів НМТ — з 2 по 20 вересня

Особи пільгових категорій (учасники бойових, жителі Донецька, Луганська, Криму) реєструють заяву на співбесіду та творчі конкурси (замість НМТ) у ЧНУ ім.Б. Хмельницького з 2 по 10 вересня.

Проходять вступні випробування та творчі конкурси  з 11 по 13 вересня.

Оприлюднення рейтингового списку — 23 вересня

Виконання вимог для зарахування на навчання – до 26 вересня

Зарахування — 27 вересня

Вступ на магістратуру (додаткова сесія)

Подання заяв за наявності  результатів ЄВІ/ЄФВВ,  – з 2 по 30 вересня

Особи пільгових категорій реєструються на співбесіду (замість ЄВІ) та фахового іспиту (замість ЄФВВ) в ЧНУ ім.Б. Хмельницького з 2 по 20 вересня.

Оприлюднення рейтингового списку – 1 жовтня

Виконання вступних вимог для зарахування — до 3 жовтня

Зарахування — 4 жовтня

Більше інформації

12919.jpg

До уваги студентів таких категорій:

- студенти-сироти, та студенти, позбавлені батьківського піклування;

- внутрішньо переміщені особи;

- студенти з інвалідністю;

- студенти, батьки яких є учасниками АТО, російсько-української війни;

- студенти, батьки яких загинули в зоні АТО, на російсько-українській війні;

- студенти, батьки яких зникли безвісти в зоні АТО, в російсько-українській війні;

- студенти-учасники АТО, російсько-української війни.

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького вам допоможуть отримати державну підтримку, на яку маєте право відповідно до чинного законодавства.

Консультацію надасть Вовченко Каріна Олегівна, 229 кабінет НК 1 (бульвар Шевченка, 81).

З питань соціальних стипендій звертатися до Штанько Ірини Володимирівни в 219 кабінет НК 1 (бульвар Шевченка, 81).

13882.jpg

Навчально-науковий центр ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проведе для студентів перших курсів усіх спеціальностей психологічні лекторії.

— Проведення заходів, спрямованих на збереження ментального здоров‘я — стратегічне завдання.

 

Існує тісний взаємозв’язок між психоемоційним станом та академічною успішністю студента. Для того, щоб забезпечити більш м‘яку адаптацію першокурсників до навчання у закладі вищої освіти, і заплановано провести з 9  по 19 вересня 2024 року серію зустрічей з першокурсниками університету, — розповіла директорка ННЦ ментального здоров’я Юлія Сіденко.
 

Графік зустрічей

photo_2024-09-06_12-52-15.jpg

Олімпійський урок провели для першокурсників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Цьогоріч у його межах відбувся забіг від парку «Сосновий бір» до Університетської площі та спілкування з олімпійською чемпіонкою Юлією Бакастовою.
 

Майбутніх чемпіонів, які щойно прийшли в університет, вітали ректор Олександр Черевко, голова профкому ЧНУ Ігор Погрібний, директор інституту фізичної культури, спорту і здоров’я Леонід Нечипоренко, голова спортивного клубу «Богдан» Володимир Химич, проректори, директори інститутів та декани факультетів, викладачі, а також почесні гості — перший заступник голови відділення Національного Олімпійського Комітету України в Черкаській області, дворазовий чемпіон Паралімпійських ігор Антон Скачков, начальник Черкаського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Антоніна Саприкіна, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Солодкий, начальник відділу фізичної культури та спорту управління гуманітарної політики Черкаської міської ради Павло Скворцов.

Після забігу над Університетською площею підняли Олімпійський прапор. Це право надали майстру спорту з велоспорту Каріні Левченко та Даніїлу Абросімову, майстру спорту з фехтування, члену збірної України.
 

Читати детальніше

458207236_2196212267405042_2063617798596510492_n.jpg

Сьогодні університетська родина поповнилася першокурсниками-психологами. Вітаємо студентів та викладачів, бажаємо продуктивного навчального року!

13667_2.jpg

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького уклав договір з експериментального проєкту щодо запровадження державних грантів на навчання для студентів освітнього ступеня «Бакалавр».
Нагадуємо, що цього року вступники на контракт вперше зможуть отримати державний грант. Він допоможе частково покрити вартість навчання.

 

Читати детальніше

CleanShot 2024-07-12 at 11 .18_edited.jpg

В такі непрості часи разом робимо крок до зростання професійного потенціалу нашої країни задля інтелектуальної боротьби з ворогом. Через реалізацію себе у надзвичайно важливій професії - психолог!

Запрошуємо на навчання!

Перегляньте повне відео за посиланням

13661.jpg

Кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмила Бондаревська розповіла кореспондентам ІА «Нова Доба» про особливості сприйняття інформації людьми старшого віку та чи потрібно їх навчати критично мислити.

Експертка наголошує, що нині медіаграмотність важлива також для самореалізації та особистого розвитку людей старшого віку, щоб мати змогу подовжувати активне життя в цифровому просторі. Саме тому медіаграмотність — важлива для суспільства в аспекті довгострокової перспективи.

Більше на сайті ЧНУ

449480081_2149713708721565_8928592974591916539_n.jpg

Сьогодні 97 бакалаврів психологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана ЧНУ ім. Б. Хмельницького завершили навчання та урочисто отримали омріяні дипломи, випробувані пендемією та війною.

Вітаємо вас, бажаємо бути професіоналами в своїй, такій необхідній на сьогодні справі!

19.06.24

Розпочинається додатковий період реєстрації на ЄВІ та/або ЄФВВ

13580.jpg

Увага! Розпочинається додатковий період реєстрації на ЄВІ та/або ЄФВВ для вступників на магістратуру та аспірантуру. 

Він триватиме з 17 по 21 червня 2024 року.  

17.06.2024 приймальна комісія Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розпочне процес реєстрації.

 

Алгоритм дій вступників для реєстрації на ЄВІ та/або ЄФВВ – на сайті ЧНУ

16.06.24

Онлайн-лекція "Особливості спілкування з військовими"

IMAGE 2024-06-19 3_31_59 PM.jpg

4 червня доцентки психологічного факультету Людмила Бондаревська та Тетяна Горобець провели лекцію для абітурієнтів та усіх, хто цікавиться психологією.

 

Тема лекції: "Особливості спілкування із військовими та ветеранами" є наразі актуальною та викликала у слухачів багато доповнень і прикладів із власного досвіду.

На лекції розглянули  емоційні процеси, які виникають у процесі спілкування, етику та правила комунікації на тему війни, можливості підтримки та розуміння військових та ветеранів.

Лекторки є психологами-волонтерами, що працюють із військовими, проводять індивідуальну і групову роботу у реабілітаційних закладах.

sidenko.jpg

Навчально-науковий центр ментального здоров'я створено на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Очолила його кандидатка психологічних наук Юлія Сіденко.

 

Структурний підрозділ університету провадить діяльність задля розвитку охорони ментального здоров'я, підвищення рівня надання послуг психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні.

Діяльність центру ментального здоров’я спрямована на організацію та провадження освітніх заходів і наукових досліджень, надання комплексних соціальних послуг у сфері ментального здоров'я.

 

Більше на сайті ЧНУ

28.05.24

У Черкаському національному відбувся перший психологічний фестиваль

445077206_976089011188800_8831980554674943115_n.jpg

На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 25 травня відбувся перший психологічний фестиваль «Обличчя психології».

На захід зареєструвалось понад 100 осіб, які мали змогу відвідати вокршопи від провідних спеціалістів Психологічного факультету, зокрема: доцента Людмили Бондаревської, доцента Тетяни Богдан, доцента Ілони Калашник, доцента Тамари Білухи, викладача Максима Миськіва, викладача Ольги Магдич.

 

Заявлені теми відповідають духу сучасності та розкривають необхідні, місцями болючі питання про психологічну нейтралізацію негативного впливу війни; особливості розпізнавання та виходу із токсичних стосунків; проєктування майбутнього методом футуродрами; психологічну роботу з тілом; роль активного слухання у взаємодії між людьми; вміння регулювати емоції.

Більше на сайті ЧНУ

photo_2024-04-30_17-15-35.jpg

На психологічному факультеті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся круглий стіл на тему «Психологічна резильєнтність особистості в умовах війни».

Відкрив захід перший проректор Василь Мойсієнко.

Подія відбулася за участю професорсько-викладацького складу кафедри психології та запрошених гостей: радниці Голови Черкаської ОВА, регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» Вікторії Шепіль; представників напрямку психічного здоровʼя Товариства Червоного Хреста України Ольги Меренди і Ганни Гайсіної.

На пленарному засіданні були розглянуті актуальні питання розвитку резильєнтності, збереження психосоматичного здоров’я населення та методи самодопомоги особистості під час війни.

Також в межах робити круглого столу було презентовано колективну монографію кафедри психології «Психологічна резильєнтність особистості в умовах війни».
 

Детальніше на сайті університету

26.04.24

Круглий стіл: Психологічна резилієнтність особистості в умовах війни

438108540_17982514952667340_8772284392036750344_n.jpg

Запрошуємо долучитися до круглого столу та презентації колективної монографії кафедри психології.

440036466_952087926922242_4365216493948836057_n.jpg

Традиційно Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає великодні свята добрими справами.

І цьогоріч на Великодньому ярмарку будемо збирати кошти на потреби військових.

Зібрані на ярмарку кошти також будуть перераховані для військового підрозділу 25 повітрянодесантної бригади, де служить чоловік викладачки Олесі К., та військовому підрозділу аеророзвідки 60 окремої механізованої бригади, де служить чоловік викладачки Анни Л. Там збирають кошти на дрони.

На ярмарку можна буде придбати паски, великодні вироби, мерч університету, художні, декоративні вироби, хенд мейд та смаколики. Багато смаколиків!

Захід відбудеться 2 травня з 13:00 до 15:00 на Університетській площі.

Запрошуємо всіх небайдужих! Ваші донати наближають нашу перемогу і зберігають життя наших захисників!

Більше на сайту ЧНУ

 

20.04.24

День відкритих дверей!

438172640_2100021407024129_3276691280693126996_n.jpg

Запрошуємо всіх на День відкритих дверей психологічного факультету Черкаського національного університету, який відбудеться 27 квітня об 11:00. На вас чекають цікаві майстер-класи від наших провідних викладачів та практикуючих психологів. Це чудова можливість дізнатися більше про навчальні програми факультету, ознайомитися з дослідницькими проектами та поспілкуватися з викладачами й студентами

 

 Захід допоможе вам відчути атмосферу університетського життя та отримати відповіді на всі питання щодо вступу та навчання. Не пропустіть шанс стати частиною нашої дружньої та професійної спільноти!

12495.jpg

Цьогоріч до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вступили 2350 першокурсників. Вони дуже різні — за віком і вподобаннями. Це переважно випускники закладів загальної середньої освіти, вони гарно навчалися та мають досить високий бал НМТ. Але передовсім це першокурсники воєнного часу. Серед них є військовослужбовці та ті, чиї батьки воюють за незалежність України.

Є студенти, які залишили свій дім через окупантів, а є ті, хто навіть в окупації прагне здобути вищу освіту в українському ЗВО.

 

Університетське середовище є соціально спрямованим та інклюзивним — серед життєрадісної й оптимістичної молоді чимало дітей-сиріт, дітей з інвалідністю. Їх підтримують та залучають до університетського життя.

Відділ інформації та зв’язків із громадськістю ЧНУ знайомить з нашими першокурсниками у межах різноформатного проєкту «Хто ти, першокурснику 2023». Вже зараз читайте їхні історії на сайті та у соцмережах, а невдовзі світлини з їхньої посвяти будуть представлені на фотовиставці в НК № 1.

Детальніше у відео

Маргарита Стемблер — студентка 1 курсу психологічного факультету, здобуває спеціальність «Практична психологія», тренерка танцювальної студії «PRINCESS», переможниця численних змагань та конкурсів із хореографії.

23.05.23

День відкритих дверей Психологічного факультету

0009.png

Психологічний факультет запрошує абітурієнтів на День відкритих дверей, який відбудеться 27 травня 2023 року об 11.00 в навчальному корпусі №4 (вул.О.Дашковича 24, м. Черкаси), аудиторія 205.

19.05.23

Круглий стіл

round_table.jpg

18 травня 2023 року Психологічним факультетом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького було проведено круглий стіл "Підтримка ментального здоров'я психотерапевтичними методами".

Матеріали круглого столу:

Доповідь Сергієнко І. на тему  "Групи психологічної підтримки із застосуванням психодраматичних методів як засіб профілактики розладів ментального здоров'я у населення".

Доповідь Мамалиги В. на тему "Презентація Центру психології".

Доповідь Логвіненко Н. на тему "Презентація ГО "Центр підтримки Атлант"

Пропозиція від ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (м. Київ):

Замовити методичний посібник "Арттерапія дітей в часи війни"  (форма для замовлення)

Всі  фото

08.05.23

Круглий стіл "Підтримка ментального здоров'я психотерапевтичними методами"

7878787.jpg

Круглий стіл "Підтримка ментального здоров'я психотерапевтичними методами"
Час: 18 травня 2023 о 10:00 AM Київ

Напрями круглого столу:

1. Психопрофілактична робота з дітьми під час війни.

2. Арттерапевтичні методи у роботі з дітьми.

3. Психодрама як метод надання допомоги дорослим та дітям.

 

План роботи круглого столу:

10.00 - вітальне слово декана психологічного факультету к.психол.наук, доц. Туз Л.Г.

 

Доповіді:

10.10 -  ЗАГОРОДНЮК Наталія, психотерапевт, психоаналітик  (м.Чернівці, голова Асоціації міждисциплінароного супроводу раннього дитинства PARTUS UKRAINE, член асоціації "La Cause des bebes" (Франція)). Доповідь онлайн: "Робота з дітьми та немовлятами під час війни".

10.40 -  ПОДКОРИТОВА Лариса, кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, керівниця відокремленого підрозділу ВГО «Арт-терапевтична асоціація у Хмельницькій області (м. Хмельницький)

Доповідь онлайн: "Застосування арттерапії для відновлення і поповнення психічних ресурсів".

11.10 - СЕРГІЄНКО Ірина, кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, членкиня ВГО «Арттерапевтична асоціація», арттерапевтка, психодраматерапевтка РАfE (м. Черкаси). Тема:  "Групи психологічної підтримки із застосуванням психодраматичних методів як засіб профілактики розладів ментального здоров'я у населення".

11.50 - МАМАЛИГА Володимир, психолог Центру психології "Сяючий шлях" (м.Черкаси). Тема: "Презентація Центру психології".

12.15 - ВОЗНЕСЕНСЬКА Олена – кандидатка психологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, членкиня Ради правління ГС «Національна психологічна асоціація», президентка ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (м. Київ); ЛУЦЕНКО Олена – практична психологиня-методистка, методистка Київського міського будинку учителя, практична психологиня Спеціалізованої школи № 114 м. Києва, членкиня ГС «Національна психологічна асоціація», керівниця відокремленого підрозділу в м. Київ та членкиня правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (м. Київ). Доповідь онлайн "Особливості арттерапії дітей в часи війни".

 

12.35 - 12.50 Підведення підсумків круглого столу

Майстер-класи:

 

13.10. - 14.30 КАЛАШНИК Ілона – доктор філософії за спеціальністю  053 Психологія,  доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, членкиня ВГО «Арттерапевтична асоціація" (м. Черкаси).  Тема майстер-класу:  "Новітні варіанти застосування малюнкових технік"

 

15.00 - 16.30  СЕРГІЄНКО Ірина, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, членкиня ВГО «Арттерапевтична асоціація», ГС  "Національної психологічної асоціації"", арттерапевтка, психодраматерапевтка РАfE (м. Черкаси) Тема майстер-класу: "Приклад роботи групи психологічної  підтримки".


Форма проведення: змішаний формат (офлайн та онлайн).
Приєднання до заходу відбудеться за покликанням:

https://us04web.zoom.us/j/4617108756?pwd=Vya0rBFj2UQinaDc5783wrjtqcThAH.1

Ідентифікатор конференції: 461 710 8756
Пароль: 1805

04.05.23

Групи психологічної підтримки

mrtvna.jpg

Групи психологічної підтримки Ірини Сергієнко

17.04.23

Лекція клінічного психолога Алекса Гелловея (США) 

006.jpg

За підтримки психологічного факультету та кафедри психології 17 квітня 2023 року відбулась відкрита лекція клінічного психолога з Міжнародної громадської та християнської агенції штату Каліфорнія Алекса Гелловея.

Тема лекції: "Особливості роботи психолога при стресі та посттравматичних стресових розладах"

Відео зустрічі

13.04.23

Інтерв'ю піонера фетальної сенсорності Марі Клер Буснель

bebe4.png

На сайті факультету у розділі «Бібліотека» пропонуємо ознайомитись з інтерв'ю піонера фетальної сенсорності Марі Клер Буснель.

Марі Клер Буснель внесла інновації та зробила вирішальний внесок у розвиток досліджень немовлят. Вона почала свою діяльність в лабораторії молекулярної біології, перейшовши до етології - науці, що вивчає звичаї людини в природному середовищі існування, наближаючись до роботи спілкування тварин. Вона керувала дослідженнями в галузі спілкування між тваринами та людьми та впливу акустичних відносин на поведінку. Останні роки разом з Ерікою Парлато-Олівейрою вона керувала проектом «Babies sapiens» Інституту Лангажа.

28.03.23

Слова для народження

bebe3.jpg

На сайті факультету у розділі «Бібліотека» пропонуємо ознайомитись з публікацією Миріам Сейжер «Слова для народження». Стаття публікується з дозволу асоціації La Cause des bébés та за сприяння PARTUS UKRAINE – Асоціації міждисциплінарного супроводу раннього дитинства.

La Cause des Bébés – асоціація з міжнародним впливом, орієнтована на всіх перинатальних професіоналів, зацікавлених у застосуванні та передачі шанобливого підходу до немовлят та маленьких дітей.
Асоціація має мультидисциплінарний підхід, а саме: об’єднує тренінги, семінари, конференції, публікації психоаналітиків раннього дитинства, педіатрів, дитячих психіатрів, гінекологів, акушерів, лікарів, акушерок, педагогів, дослідників, студентів тощо.

26.10.22

Відкрите лекційне заняття

0001.jpg

Сьогодні 26.10.2022 р. відбулося відкрите лекційне заняття доктора психологічних наук, завідувача кафедри психології Чистовської Юлії Юріївни з дисципліни "Клінічна та консультативна психологія". Тематика лекції була присвячена депресивним станам в клініці психічних хвороб.

26.10.22

Ознайомлювальна практика

 
009.jpg

Вже другий тиждень першокурсники в межах навчальної ознайомлювальної практики знайомляться з роботою психологів різних закладів міста та області.

26.10.22

Психологічні аспекти забезпечення успішної та стабільної роботи вашого бізнесу в умовах війни

002.png

Сьогодні в межах співпраці Психологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького і Черкаської торгово-промислової палати проведено вебінар "Психологічні аспекти забезпечення успішної та стабільної роботи вашого бізнесу в умовах війни". Спікер - кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Ілона Вікторівна Калашник.

 

 

 
bottom of page