open21.jpg

23 квітня до Всесвітнього дня психолога на Психологічному факультеті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбудеться День відкритих дверей! 📣

Запрошуємо абітурієнтів, студентів, викладачів та всіх охочих!

 

У програмі на вас очікують майстер-класи від викладачів та студентів:

🔸 11:00 — "Особливості роботи психолога із співзалежними стосунками"
Калашник Ілона Вікторівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації 

Посилання на зустріч 👉🏻 bit.ly/3tGCWsE

🔸 11:00 — "Сценарії життяКисленко Ольга Олегівна, студентка магістратури

Посилання на зустріч 👉🏻 bit.ly/2Qn6MnN

🔸 13:00 — "Відкриті двері на шляху твого життя"
Сергієнко Ірина Маратівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації

Посилання на зустріч 👉🏻 bit.ly/3dz6XoG

🔸 13:00 — "Психопрофілактика токсичних стосунків"
Шавровська Наталія Володимирівна - кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології 

Посилання на зустріч 👉🏻 bit.ly/3tEUXHR

26.11.20

Передзахист магістерських робіт студентів спеціальності Психологія та Медична психологія

001.jpg

Традиційно передзахист магістерських робіт студентів спеціальності Психологія та Медична психологія проходить у формі студентської науково-практичної конференції. В умовах карантину такий захід було проведено сьогодні дистанційно в режимі онлайн-зустрічі. З вітальним словом звернувся до викладачів та студентів проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко.
Студентами були представлені їхні наукові дослідження. На секційних засіданнях обговорювались магістерські роботи студентів за напрямами: медична психологія, соціальна психологія та вікова психологія.

14.11.20 
Дистанційне навчання
002.jpg

У зв’язку зі збереженням складної епідеміологічної ситуації, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилення протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького дистанційне навчання продовжено з 16 до 30 листопада 2020 року.

Про це йдеться в наказі в.о. ректора університету № 218 від 12.11.2020.

Відповідно до наказу, вносяться зміни до графіків навчального процесу. Водночас дозволяється проведення передбачених навчальними планами лабораторних робіт та практичних занять у відповідних лабораторних приміщеннях та аудиторіях з дотриманням протиепідемічних заходів.

03.11.20 
Проходження практики
003.jpg

Карантинні обмеження не стають на заваді проходженню практики. Вже 4 тиждень проходить дистанційно виробнича медико-психологічна практика у магістрів медичних психологів. Студенти змогли ознайомитися з роботою психологів, психотерапевтів медичних закладів м.Черкаси та області, серед них: КНП «Черкаська обласна психіатрична лікарня», КНП "Черкаська міська дитяча лікарня. Клініка, дружня для молоді", КЗ "Черкаський геріатричний пансіонат", КНП «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер", Обласний перинатальний центр.

04.09.20 
Підготовчі курси до зовнішнього незалежного оцінювання
004.jpg

Підготовчі курси до зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочинають роботу з 15 вересня.

Випускників минулих років, одинадцятикласників запрошуємо підготуватися до складання зовнішнього незалежного оцінювання з таких предметів: англійська мова, біологія, географія, історія України, математика, образотворче мистецтво, фізика, хімія, українська мова, українська література.

Викладають на курсах досвідчені викладачі університету, які брали участь у проведенні ЗНО. У навчальному процесі використовується методика проведення тестових форм.

На сьогодні серед колишніх слухачів підготовчих курсів — студенти та випускники багатьох ЗВО як державної, так і недержавної форм власності, зокрема й Черкаського національного університету.

Відвідувати заняття можна з понеділка по п'ятницю, час навчання — з 17:00 до 20:00. У кожній групі навчається по 8 осіб. Щоб записатися на курси, потрібно звернутися за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 79, корпус № 3, кабінет № 315.

Більш детально про запис та навчання на курсах можна дізнатися за телефоном: (067) 473-48-47 ( Наталія Василівна), (0472) 33-08-30.

02.09.20
Оновлений корпус ЧНУ
005.jpg

Навчальний корпус №4 Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького готовий до експлуатації. Там навчатимуться студенти навчально-наукових інститутів педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва; фізичної культури, спорту та здоров’я, а також психологічного факультету.

У навчальних приміщеннях і аудиторіях відбудованого корпусу створено сучасний освітній простір, необхідний для надання якісних освітніх послуг.

11.08.20 
Стипендія імені Героїв Небесної Сотні
006.jpg

Уже другий рік поспіль студенти та курсанти, які мають найкращі показники у навчанні та відомі своєю активною громадянською позицією, отримуватимуть протягом навчального року стипендії на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні.

Серед таких стипендіатів опинилася й студентка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Владислава Семенченко.

Відповідний наказ МОН підписаний 10 серпня.

— Стипендія імені Героїв Небесної Сотні — це шана тим наймолодшим та найсміливішим учасникам Революції Гідності, які відстоювали майбутнє України, тому ми маємо підтримувати молоде покоління в пам’ять про них. Загалом визначено 43 стипендіати. Крім активної громадської, наукової та спортивної діяльності, вони мають високі навчальні результати — займають позиції в межах перших 10 % за рейтингом або є першими в рейтингах вишів, — зазначив т. в. о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

22.07.20
Ім’я професора ЧНУ занесено до енциклопедії «Золотий фонд нації»
007.jpg

Академік Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор Тамара Семенівна Яценко отримала персональну сторінку в енциклопедичному виданні «Золотий фонд нації: дослідження, творчість, професійність». Сертифікат про занесення до енциклопедичного видання був підписаний Борисом Патоном.

Книга «Золотий фонд нації: дослідження, творчість, професійність» (2020) побачила світ зусиллями Української конфедерації журналістів. У розділі видання «Науково-освітній потенціал України» розміщенні нариси про відомих учених, які стали національною гордістю держави, наукові школи, провідні наукові та науково-освітні установи, які займаються фундаментальними та прикладними дослідженнями, впровадженнями новітніх розробок і технологій.

Всеукраїнська програма "Золотий фонд нації" демонструє відкритість України світу та спрямована на об'єднання суспільства навколо одвічних людських цінностей.

13.06.20
Бакалавр ЧНУ 2020
008.jpg

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького цьогоріч випускає 1200 бакалаврів. На жаль, у зв’язку з пандемією ми не можемо зібрати в актовій залі наших випускників, їхніх батьків і друзів на урочисту церемонію вручення дипломів.

Тому у межах проєкту «Бакалавр ЧНУ – 2020» публікуємо інформацію про випускників усіх інститутів та факультетів. Наші бакалаври зможуть знайти себе на фото та згадати роки навчання.

Один із наймолодших підрозділів ЧНУ, психологічний факультет, випускає цьогоріч 103 бакалаврів денної та заочної форми навчання, із яких шість — відмінники. Усі вони тепер — фахівці зі спеціальності «Психологія». А ще вони переконані, що вдосконалення світу кожен має починати з себе.

Протягом чотирьох років навчання в університеті студенти здобули не тільки кваліфікацію психолога, вони отримали дещо набагато цінніше. Подорослішали, стали сильнішими та впевнено йшли до успіху, до здійснення своєї мрії. Багато хто поєднував навчання з роботою. Школи, садочки, табори, тренінги — усе для того, щоб стати людиною з великої літери.

27.05.20
Психічне здоров'я в умовах пандемії COVID-19: виклики психологічним службам
009.jpg

У травні академік Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор Тамара Семенівна Яценко взяла участь у Міжнародних і Всеукраїнських наукових конференціях із психології. Зустрічі відбувалися із використанням технічних засобів відеозв'язку.

29.02.20
Корекційно-розвиткова робота з гіперактивною дитиною
010.jpg

Сьогодні, в останній день зими, 29.02.2020, на базі КУ "Канівський ІРЦ"

Людмила Бондаревська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, провела семінар для практичних психологів, учителів-логопедів та батьків "Корекційно-розвиткова робота з гіперактивною дитиною." Саме за допомогою таких заходів розумієш, що співпраця усіх учасників процесу розитку дитини є запорукою виховання успішної особистості.

29.02.20
День відкритих дверей на Психологічному факультеті
011.jpg

Останній зимовий день запам'ятався проведенням Дня відкритих дверей на Психологічному факультеті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Наші майбутні абітурієнти отримали вичерпні відповіді на всі запитання щодо вступу, особливостей навчання, можливостей працевлаштування і специфіки професії психолога загалом.

Раді будемо бачити абітурієнтів, їхніх батьків та всіх, хто бажає здобути фах психолога і цікавиться психологічною наукою і практикою, на наших весняних творчих психологічних майстернях 19 березня з 13.00 за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 24. Вхід вільний.

16.01.20
Всеукраїнський семінар-практикум із глибинної психокорекції
012.jpg

10-16 січня 2020 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум із глибинної психокорекції академіка НАПН України, доктора психологічних наук, професора, завідувача Науково-дослідної лабораторії глибинної корекції та психолого-соціальної реабілітації Тамари Семенівни Яценко.

Учасниками семінару стало майже 40 осіб із різних міст України: Горішні Плавні, Київ, Кропивницький, Олександрія, Сміла, Черкаси; це – кандидати наук, практичні психологи, представники інших професій (актриса, бухгалтер, водій), викладачі, студенти й аспіранти закладів вищої освіти України (Київський університет імені Бориса Грінченка, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького) тощо.

Робота семінару поєднувала представлення методологічних основ глибинної психокорекції та практикум прочитування смислових параметрів поведінки учасників. Основний метод пізнання психіки – психоаналіз із використанням комплексу тематичних малюнків (у поєднанні з репродукціями художніх полотен), свічок, іграшок, предметних моделей тощо. Процес психоаналізу базувався на діалогічній взаємодії психолога з респондентом.

У процесі роботи кожен учасник мав змогу переконатися на скільки психіка індивідуальна і наскільки вона підкорена універсальним законам психології.